+420 235 300 694

Česky Česky

Člen skupiny Jacobb E-shop Online
e-shop

Lightway s.r.o. Lightway s.r.o.

Jak fungují světlovody

Jak fungují

Světlovody

Křišťálové světlovody Lightway

přivedou světlo do vašeho domu

Sbírají sluneční světlo

Světlovody si sbírají denní světlo na střeše, fasádě, terase nebo třeba na chodníku či zelené střeše. Díky střešní kopuli z křišťálového skla CRYSTAL proudí do interiéru čiré a nepozměněné světlo s maximální intenzitou.

Vedou denní světlo

Speciální vysoce reflexní tubus Lightway vede světlo do interiéru. Vnitřní stěny tubusu tvoří vysoce výkonná zrcadla s maximální odrazivostí. Do interiéru tak světlo proudí s minimálními ztrátami.

Prosvítí sluncem interiér

Tubus vyúsťuje na stropě nebo stěně místnosti, kterou potřebujete prosvětlit. Je opatřen skleněným rozptylovačem světla (difuzérem), který světlo rovnoměrně rozptyluje do prostoru tak, aby vás neoslňovalo.

Šikmá střecha
Rovná střecha
Hlavní součásti světlovodu

Hlavní součásti
světlovodu

Střešní kopule - sběrač světla

Střešní kopule - sběrač světla

Střešní kopule sbírá ze střechy sluneční paprsky, odkud je posílá do světelného potrubí, a to i při zatažené obloze. Střešní kopule Lightway CRYSTAL je vyrobena s českého křišťálu a prakticky nestárne. Je oproti plastové kopuli odolná proti stárnutí, i když na ni působí intenzivní UV záření. Křišťál má vysokou schopnost sbírat denní světlo i když je pod mrakem a nezkresluje přirozené barvy denního světla. Povrch křišťálu je velmi tvrdý a hladký, neulpívá na něm smog a nečistota tak jako na plastu. Křišťálová kopule nezežloutne během několika let na střeše a stále stejně propouští světlo po desítky let. Při každém dešti se povrch kopule dokonale omyje, protože smog a prach není připečený jako u běžných plastových kopulí.

Vysoce reflexní tubus

Uvnitř světelného potrubí Lightway proudí sluneční světlo stejně jako voda. Vnitřní stěny potrubí tvoří mimořádně výkonná zrcadla s maximální odrazivostí světla. Reflexní vrstva uvnitř je z pravého stříbra a oxidů křemíku, které jsou nanesené chemickým napařováním ve vakuu. Vrstva nesmí praskat, odlupovat se nebo být náchylná na změny teplot a vlhkosti. Světelné potrubí se dá zalomit pomocí nastavitelného kolene. Díky své obrovské směrové odrazivosti a nízkému rozkladu dokáže tubus Lightway přivést denní světlo až na vzdálenost 50 m od kopule.

Vysoce reflexní tubus
Skleněný rozptylovač světla

Skleněný rozptylovač světla

Skleněný rozptylovač přivedeného světla má za úkol zamezitosnění slunečními paprsky a rovnoměrně je rozložit po místnosti tak aby světlo proniklo všude. Rozptylovač změkčuje sílu jednotlivých světelných paprsků a rovnoměrně je rozptyluje po místnosti. Kvalitní rozptylovač světla je vyrobený ze skla a tím vydrží mnoho let stejný, nezežloutne, nepoškrábe se a výborně propouští denní světlo beze ztrát na světelné intenzitě. Světlo zůstává krásně čiré a zachová si své přirozené barevné spektrum.

Příslušenství

Příslušenství

Blue performance

Blue performance

Izolační prvek Blue Performance do klimaticky náročnějších oblastí. V zimě zabraňuje únikům tepla, v létě naopak brání nadměrnému horku. Zároveň zabraňuje srážení vlhkosti při každé změně teplot a výrazně usnadňuje napojení na tepelnou izolaci pláště budovy.

Přídavné osvětlení

Přídavné osvětlení

Přídavné integrované LED osvětlení nahrazuje denní světlo ve chvílích, kdy slunce nesvítí. V běžně velkých místnostech jím lze nahradit stropní lustr.

Stmívač

Stmívač

Občas může být potřeba i slunce “vypnout”. K tomu slouží elektronický stmívač, kterým můžete regulovat množství proudícího světla, nebo jej úplně uzavřít. Stmívač má podobnou funkci, jako žaluzie v oknech.

 

Více o produktech

 

Denní světlo

Denní světlo
a jeho význam
pro člověka

90% času

trávíme dnes v interiérech budov
s převládajícím umělým osvětlením.

Kam nechodí slunce...

“Kam nechodí slunce,
chodí lékař”

Proč je přirozené denní světlo pro člověka tak důležité? Slunce je od pradávna součástí našeho života. Má blahodárný vliv na naši psychiku, zdraví i pocity energie, radosti a pohody. Současný způsob života a práce nás však stále více “uzavírá” do budov, kde je přirozeného denního světla málo, nebo převažuje umělé osvětlení.

V průměru 90% času strávíme v budovách bez dostatečného slunečního svitu. Ztrácíme tak kontakt s denním světlem a léčivými schopnostmi Slunce.

Některé projevy
nedostatku denního světla:

 • pocit únavy
 • stres a psychiatrická onemocnění
 • zhoršení zraku
 • poruchy soustředění
 • bolesti a pálení očí
 • metabolické poruchy
 • řídnutí kostí
 • snížená imunita a šíření infekcí

Světlovody pro vaše zdraví

Světlovody Lightway jsou navržené tak, aby světlo neztratilo své přirozené složení. Křišťálová střešní kopule, odrazná vrstva z ryzího stříbra a skleněný rozptylovač světla přivádí do interiéru přirozené, zářivé a zdravé sluneční světlo.

Významně tak pomáhají snížit negativní dopady pobytu člověka uvnitř budovy a významně tak přispívají lepšímu zdraví.

 • lepší psychická pohoda a víc energie
 • lepší nálada a soustředění
 • menší únava zraku a pálení očí
 • lepší schopnost učení
 • vyšší tvorba vitaminu D a lepší metabolismus
 • prosvětlení a optické zvětšení místnosti
 • lepší vnímání barev a barevných odstínů
Světlovody a zdraví

 

Nechte vyniknout krásu vašeho interiéru

Nechte vyniknout
krásu vašeho
interiéru

Prosvětlená místnost

Světlovody Lightway rozzáří každou místnost. Zdi jakoby přestaly existovat. Přirozené světlo vytvoří pocit prostoru a optimistickou atmosféru, kde je radost žít.

Jasné a přirozené barvy

Pouze přirozené sluneční světlo nechá vyniknout barvy vašeho interiéru. Denní světlo z křišťálových světlovodů Lightway rozsvítí barvy vaší místnosti...

Crystal

Vlastnosti slunečního světla nejlépe vyniknou ve spojení s českým křišťálem. Křišťál ve světlovodech přenáší beze ztrát celé barevné spektrum světla a interiér rozzáří zářivým slunečním svitem v celé jeho kráse. Proto společnost Lightway vyrábí střešní kopule řady CRYSTAL a stropní rozptylovače z křišťálového skla.

Prohlédněte si exkluzivní řadu rozptylovačů Lightway z masivního, ručně broušeného křišťálového skla do luxusních interiérů.

Crystal exclusive

Světlovody šetří

Světlovody šetří
životní prostředí
i vaši peněženku

Eco

Jeden světlovod
Lightway 800 za dobu své
minimální životnosti ušetří

 • elektřina 66 MWh
 • CO2 66 tun
 • uhlí 106 tun

Celkem už naši zákazníci pomocí instalovaných světlovodů Lightway ušetřili:

 • elektřina 1 014 000 MWh
 • CO2 975 000 tun
 • uhlí 1 599 000 tun

Žádný servis / Žádné výměný žárovek / Denní světlo navždy a zdarma

Ekologický přínos světlovodů

Díky dlouhé životnosti světlovodů Lightway jejich ekologický přínos
výrazně převyšuje energetickou náročnost na jejich výrobu.

Každý instalovaný světlovod významně přispívá k úspoře
energie a ochraně životního prostředí na Zemi.

Pojďte do toho s námi.

Světlovody Lightway jsou ideálním řešením pro osvětlení interiérů denním světlem.
Najděte řešení pro váš dům.

Rodinné domy

Řešení pro

Rodinné domy

Rodinné domy
Komerční budovy

Řešení pro

Komerční budovy

Komerční budovy

Zeptejte se nás 24/7

Dotaz

Jméno

E-mail

Telefon

Poslat dotaz
7 tipů

7 tipů

jak vybrat
kvalitní světlovod

Více informací
Inspirujte se

Inspirujte se

Více informací